Open Fours

 

YEAR

FOURS   WINNERS

CLUBS

RUNNERS UP

CLUBS

1966

C.Hayward, D.O’Leary

M.Jurotowitch, M.Bourne

Everglades

S.Sainsbury,M.Campbell,

M.Steiner, H.Agnew

Gosford A & C

1967

S.Brand, J.Smith,

T.Doe, D.Mott

Avoca Beach

N.Agnew, G.Hawkins,

O.Flynn, J.Morris

Gosford A & C

1968

N.Agnew, G.Hawkins,

O.Flynn, J.Morris

Gosford A & C

P.Neve, E.Crummy,

M.Johnston, D.George

Umina Beach

1969

S.Brand, J. Smith,

O.Lyell, D.Mott

Avoca Beach

M.Blake, M.Conway,

M.Struck, E.Freer

Toukley

1970

A.May, W.Long,

J.Gallagher, M.Knight

Gosford City

I.Watkins, J.Hooper,

D.Furzer, N.Jenkins

The Entrance

1971

M.Kelly, I.Nash,

G.Ashley, T.Leonard

Long Jetty RSL

C.Rollings, E.Jones,

E.Millward, D.McLeod

?

1972

M.Struck,M.Steel,

M.Conway, M.Blake

Toukley

Z.Ray, L.Elliott,

O.Lyell ?

Avoca Beach

1973

L.Ballard, H.Young,

A.Silver, A.Googh

Halekulani

N.Roffey, M.Harper,

V.Boyd,I.Wrench

Woy Woy

1974

I.Miller, T.Frewin,

J.Walpole, N.Agnew

Gosford A & C

R.Denniss, V.Smith,

D.Clifford, P.Holloway

Wyong RSL

1975

I.Miller, T.Frewin,

J.Walpole, N.Agnew

Gosford A & C

V.Malligan, J.Barrett,

M.Tucker, A.Wagner

Doyalson-Wyee RSL

1976

C.Barden, K.Trowbridge,

L.McKechnie, E.Lawrence

Avoca Beach

?

Umina Beach

1977

J.Schey, J.McInerney,

B.Eacott, S.Brand

Gosford City

?

Gwandalan

1978

G.Pooley, M.Knox,

P.Keary, M.Ross

Terrigal

?

Gosford A & C

1979

M.Clark, T.Frewin,

J.Walpole, N.Agnew

Gosford A & C

?

Terrigal

1980

R.White, M.Connolly,

S.Brand, J.McInerney

Gosford City

?

Gosford A & C

1981

V.Dart, M.Robinson,

J.Slade, R.Bird

Woy Woy

Z.Ray, E.Biggs,

E.Lawrence, V.Walshe

Avoca Beach

1982

M.Dibbins, M.Sulter,

N.Summerill, B. Eacott

Gosford City

R.Mellvish,M.Juratowitch,

M.Webster, G.Walker

Everglades

1983

E.Glennon, D.Dade,

J.Small, G.McCloughan

The Entrance

A.Bushell, M.Barelle,

R.Smith,M.Wallwork

Bateau Bay

1984

E.Glennon, D.Dade,

J.Small, G.McCloughan

The Entrance

M.Jauncey, N.Williams,

M.Bidmead, N.Ennis

Terrigal

1985

T.Mitchell, J.Wells,

D.Patton, D.Hennessey

Bateau Bay

G.Barkle, N.Hansen,

L. Duncan, M.Ross

Terrigal

1986

A.Tucker, J.Douglas,

M.Clark, G.Hawkins

Gosford A & C

M.Jauncey, G.Crawford,

C.Morrow, N.Ennis

Terrigal

1987

M.Campbell, A. Ryan,

M.Taylor, J.Small

The Entrance

E.Smith, M.Morgan,

R.Baker, V.Laird

Wyong

1988

M.Jauncey, N.Williams,

C.Morrow, N.Ennis

Terrigal

M.O’Brien,A.Ryan,

M.Taylor, J.Small

The Entrance

1989

J.Anderson, E.Huxtable,

M.Hurrell, R.Smith

Bateau Bay

L.Robinson, B.Champion

M.Brady, B.Smith

Woy Woy

1990

E.Smith, J.Harrison,

E.Brown, C.Turner

Wyong

M.Ellis, M.Rose,

M.Muston, D.Porter

Everglades

1991

A.Tucker, M.Clark,

J.Walpole, G.Hawkins

Gosford RSL

J.Rattray, B.Newton,

D.Bardsley, P.Keary

The Entrance

1992

P.Reynolds, J.Corr,

S.Exley, M.Dibley

Halekulani

A.Tucker, M.Clark,

J.Walpole, G.Hawkins

Gosford RSL

1993

A.Tucker, M.Clark,

J.Walpole, G.Hawkins

Gosford RSL

Won State Title

A.Bullen, M.Oliver,

V.Stephens, M.Martin

Umina Beach

1994

P.Walsh, P.Sumner,

P.Gava, G.Hewson

Ettalong Memorial

E.Crosland, W.Burrows,

E.Manning, V.Bott

Umina Beach

1995

B.Archer, V.Leggett,

B.Midgley, M.Thomson

Avoca Beach

B.Crozier, B.Clarke,

V.Fordham, M.Barnes

Halekulani

1996

J.Hore, G.Gray,

S.Exley, G.Lach

Halekulani

C.Hawkesworth,V.Douglass,

P.Lumby, B.Champion

Woy Woy

1997

J.Lethbridge, W.Thorpe,

A.Griffiths, M.Thompson

Toukley Memorial

P.Kearton, W.Scott,

G.White, I.Gill

Avoca Beach

1998

D.Hattaway, J.Lightfoot,

B.Hayes, M.Joice

Bateau Bay

S.Packer, M.E.Craig,

S.O’Connor, P.Johnston

Everglades

1999

M.Broadley, W.Thorpe,

A.Griffiths, O.Hennessey

Toukley Memorial

S.Hodge, M.Jones,

E.De Martin, F. Puhsley

Avoca Beach

2000

L.Nicholls, B.Jack,

J.Reynolds ,G.Lach

Halekulani

J.Burkett, D.Davies,

V.Cawood, E.Griffiths 

Toukley

2001

B.Archer, M.Lammi,

C.Stanley, M.Thomson

Everglades

J.Fotheringham, D.Craber,

P.Frost ,L.Swales

Umina Beach

2002

C.McArdle ,R.Tyler

,M.O'Brien, J.Hiron

The Entrance

P.Kerslake, V.Brown,

J.Catling, R.Smith

Bateau Bay

2003

S.Harris, R.Tyler,

M.O'Brien, J.Hiron

The Entrance

V.Cleary, V.Freeburn,

R.Finch, J.Wells

Bateau Bay

2004

J.Bullock, P.Smithers,

N.Strike, P.Reynolds

Halekulani

H.Lewis, F.Smith,

P.Page, B.Palmer

Bateau Bay

2005

L.Higgins, V.McIntyre

,S.Exley, G.Lach

Halekulani

S.Watson, J.Martin,

J.Agar, A.Makoric 

Munmorah Utd.

2006

D.Craber, L.Gilmour,

J.Lane, B.Cusack 

Umina Beach

E.Amundsen, G.Simpson,

M.Jones, A.Monk 

Avoca Beach

2007

D.McInnes, J.Bullock,

J.Lauriston, E.Walton 

Halekulani

L.Cross P.McLeod,

P.Walsh, A.Tucker 

Everglades

2008

S.Watson, J.Martin,

D.Crisp, A.Makoric 

Munmorah Utd.

M.Browne, J.King,

E.Vincent, S.O'Connor

Everglades

2009

F.Larkin, W. Young,

S.Trigg, M. Stokes

Bateau Bay

J.Grant, D.Dorrington,

M.Saunders, J.Hiron

The Entrance

2010

S.Clark, L.Gilmour,

B.Cusack, D.Burrows

Umina Beach

W.Brennan, D.Hughes,

A.Simpson, M.Lee

Terrigal

2011

M.Saunders, D.Dorrington, J.Grant,J.Hiron

The Entrance

D.Kirk, H.Stevenson,

K.White, P.Robson

Munmorah Utd.

 

 

OPEN FOURS WINNERS

 

 

 

2012

V.Jewell, L.Bourne,

K.Croker, I.Croker

Terrigal

H.Riley, V.Haynes-Lovell, M.Morris, L.Aarsen

Avoca Beach

2013

L.Williams, V.Brownlie,

V.Wynn, T.Ward

Ettalong Memorial

D.Kirk, H.Stevenson,

K.White, P.Robson

Munmorah Utd.

2014

M.Young, B.Angus,

S.Black, P.Donnelly

Ettalong Memorial

J.King, I.Croker,

K.Croker, M.Smith

Avoca Beach

2015

N.Smith, L.Chenoweth,  J.King, M.Smith

Avoca Beach

D.Brown, K.Malligan,   P.Pettit, R.Wall

Gwandalan

2016

M.Last,C.Cameron, J.Wheatley, B.Jansen

Wyong

K. Arnott, C. Ross,  P. Clark,    S.Anderson

Gosford City

2017

J.Silvia,D.Whittaker, P.Colbran, G.Hardwick 

Terrigal

M. Love, P. Price,  A.Clark,        J.Paviour-Smith

Davistown RSL