Singles

YEAR

SINGLES WINNER

CLUB

RUNNER UP

CLUB

1962-3

M.Taylor

The Entrance

S.Murphy

The Entrance

1963-4

D.Cook

Gosford City

 I.Brien

Terrigal

1964-5

I.Clarke

Wyong

M.Brown

Gosford City

1966

I.Clarke

Wyong

P Holloway

Wyong RSL

1967

P.Woods

Avoca Beach

S.Brand

Avoca Beach

1968

Nola Agnew

Gosford A & C

S.Brand

Avoca Beach

1969

Gay Hawkins

Gosford A & C

W.Long

Gosford City

1970

G.Vigar

Wyong

Nola Agnew

Gosford A & C

1971

I.Miller

Gosford A & C

Elsie Crummy

Umina Beach

1972

B.Van Stappen

Wyong

P.Holloway

Wyong RSL

1973

S.Brand

Gosford City

O.Lyell

Avoca Beach

1974

Muriel McNabb

Umina Beach

Joan Walpole

Gosford A & C

1975

M.Weston

Bateau Bay

P.Holloway

Wyong RSL

1976

M.Clark

Gosford A & C

Nola Agnew

Gosford A & C

1977

A.Ryan

The Entrance

 

Mangrove Mtn.

1978

M.Connolly

Gosford City

Gwen McCloughlan

The Entrance

1979

Gay Hawkins

Gosford A & C

R.White

Gosford City

1980

M.Taylor

The Entrance

N.Wallwork

The Entrance

1981

Nola Agnew

Gosford A & C

D.Valentine

Gwandalan

1982

N.Wallwork

The Entrance

Thelma Pauletto

Gosford City

1983

Gwen McCloughlan

The Entrance

S.Brand

Gosford City

1984

B.Smith

Ettalong Memorial

O.Waugh

Bateau Bay

1985

D.Valentine

Gwandalan

P.Colless

Avoca Beach

1986

Gwen McCloughlan

The Entrance

A.Wagner

Wyong

1987

A.Wagner

Wyong

Gwendoline Brown

Ettalong Memorial

1988

E.Betty Bradley

Gwandalan

N.Bartlett

Ettalong Memorial

1989

Mary Hurrell

Bateau Bay

M.Hallam

The Entrance

1990

Joyce Millett

Toukley

Gay Hawkins

Gosford RSL

1991

E.Betty Bradley

Gwandalan

R.Smith

Bateau Bay

1992

E.Betty Bradley

Gwandalan

Gay Hawkins

Gosford RSL

1993

Jan Scott

Bateau Bay

Norma Lambert

Umina Beach

1994

Gay Hawkins

Gosford RSL

E.Trumper

Terrigal

1995

E.Betty Bradley

Gwandalan

Jean Reynolds

Halekulani

1996

Patricia Reynolds

Halekulani

Gwenith Lach

Halekulani

1997

Ida Gill

Avoca Beach

Janice Hiron

The Entrance

1998

Jan Scott

Bateau Bay

Audrey Tucker

Everglades

1999

Patricia Reynolds

Halekulani

Mary Hurrell-Harman

Bateau Bay

2000

Mary Hurrell-Harman

Bateau Bay

Gwenith Lach

Halekulani

2001

Patricia Reynolds

Halekulani

Faith Berry

Gosford City 

2002

Ruth Tyler 

The Entrance 

Gwen Hewson 

Everglades 

2003

Patricia Reynolds

Halekulani

Beverley Archer 

Umina Beach 

2004

Suzanne O'Connor 

Everglades 

Gwendoline Brown 

Terrigal 

2005

Susan Clark 

Umina Beach 

Colleen McArdle 

Terrigal 

2006

Jan Agar 

Munmorah Utd 

Fay Larkin 

Bateau Bay 

2007

Arleen Jackson 

Bateau Bay 

Denise Ellison 

The Entrance 

2008

Maureen Lee 

Wamberal 

Suzanne O'Connor 

Everglades 

2009

Judy King 

Everglades 

AnastasiaKoutsellis 

Terrigal

2010

Denise Ellison

The Entrance

Kristy Flaxman

Bateau Bay

2011

Judy King 

Everglades 

Tracy Ward

Ettalong Memorial

2012

Susan Clark

Umina Beach

Margaret Smith

Everglades

2013

Margaret Smith

Everglades

Lyn Morton

Everglades

2014

Karen Croker

Avoca Beach 

Edna Murray

The Entrance

2015

Judy King

 Avoca Beach 

Lyn Morton 

Everglades

2016 

Margaret Smith

Avoca Beach

Karen Croker

Avoca Beach

2017 

 Margaret Smith

 Avoca Beach

 Julie Cox

Breakers Wamberal